Kvalitātes pārvaldības nozīme mazumtirdzniecībā un ražošanā: Odoo 16. versijas lietotnes Kvalitāte (Quality) izmantošana

Uzņēmumi pastāvīgi meklē efektīvus rīkus, lai racionalizētu kvalitātes kontroles procesus, novērstu kļūdas un nodrošinātu visaugstāko produktu kvalitāti. Kvalitātes pārvaldība mazumtirdzniecības un ražošanas nozarēs ir izšķirošs faktors, kas var ietekmēt vai sagraut uzņēmuma reputāciju, klientu apmierinātību un peļņu. Tieši šeit noder Odoo 16. versijas lietotne Kvalitāte, kas palīdz uzņēmumiem racionalizēt kvalitātes pārvaldības procesus.

Kāpēc kvalitātes pārvaldība ir svarīga?

Kvalitātes pārvaldība nenozīmē tikai produktu pārbaudi, lai konstatētu defektus; tā ir vispusīga pieeja, kas ietver katru uzņēmuma aspektu, sākot no izejmateriālu sagādes un beidzot ar klientu apkalpošanu.

Mazumtirdzniecībā

Mazumtirdzniecības nozarē kvalitātes pārvaldībai ir izšķiroša nozīme vairāku iemeslu dēļ:

 • Zīmola reputācija: nemainīga kvalitāte uzlabo zīmola uzticamību, padarot to pievilcīgāku klientiem un piešķirot tam konkurētspējīgu priekšrocību.
 • Klientu apmierinātība: nodrošinot augstas kvalitātes produktu saņemšanu katru reizi, kad klienti iepērkas, palielinās viņu apmierinātība un lojalitāte.
 • Uzņēmējdarbības izaugsme: efektīva kvalitātes pārvaldība veicina uzņēmuma izaugsmi, uzlabojot preču uzticamību un veiktspēju.
 • Procesu uzlabošana: kvalitātes vadības rīki var palīdzēt mazumtirdzniecības uzņēmumiem uzlabot procesus, noteikt novirzes un veikt nepieciešamos pielāgojumus, tādējādi palielinot efektivitāti un samazinot atkritumu daudzumu.
 • Attiecības ar klientiem: stabila kvalitātes vadības sistēma var palīdzēt nodrošināt visaugstāko klientu apkalpošanu, nodrošinot ilgtermiņa panākumus.

Why Quality Management Matters in Retail - Midis - 1

Ražošanā

Kvalitātes pārvaldība ir vienlīdz būtiska arī ražošanā. Tā nodrošina, ka produkti tiek ražoti atbilstoši specifikācijām, samazina atkritumu daudzumu, uzlabo produktivitāti un galu galā veicina rentablāku darbību.

Why Quality Management Matters in Manufacturing - Midis - 2

Iepazīstinām ar Odoo 16. versijas lietotni Kvalitāte

Kvalitāte ir sistēmas Odoo modulis, kas izstrādāts, lai nodrošinātu jūsu produktu atbilstību vēlamajiem kvalitātes standartiem. Tas ļauj iestatīt kvalitātes pārbaudes un kontroles punktus un pārvaldīt kvalitātes brīdinājumus. Izmantojot Odoo lietotni Kvalitāte, jūs varat ieviest visaptverošu kvalitātes kontroles sistēmu, kas var novērst defektus un nodrošināt klientu apmierinātību.

Introducing Odoo 16 Quality App - Midis - 3

Sērijas numuru nozīme

Sērijas numuri Odoo modulī Kvalitāte ir ļoti svarīgi izsekojamībai. Katram produktam vai komponentam var piešķirt unikālu sērijas numuru, kas palīdz izsekot tā ceļojumam. Šī funkcija ir ērta nozarēs, kur precizitāte un uzticamība ir ļoti svarīga, piemēram, farmācijā, elektronikā un automobiļu rūpniecībā.

Izmantojot sērijas numurus, uzņēmumi var:

 • izsekot atsevišķu produktu dzīves ciklam;
 • precīzi noteikt, kad un kur radās kvalitātes problēma;
 • nepieciešamības gadījumā atvieglot produktu atsaukšanu;
 • uzlabot atbildību un novērst kļūdas.

Sērijas numuru ieviešana lietotnē Kvalitāte ir vienkārša. Iestatot krājumus, varat izvēlēties izsekot produktam pēc tā sērijas numura. Kad šī opcija ir atlasīta, Odoo liks jums ievadīt sērijas numuru ikreiz, kad šis produkts tiks pārvietots uz jūsu krājumiem.

The Role of Serial Numbers - Midis - 4

Varat piekļūt produktu sērijas numuriem, pārejot uz lietotni Kvalitāte un cilnē Produkti (Products) atlasot Partijas/sērijas numuri (Lots/Serial Numbers).

The Role of Serial Numbers - Midis - 5

Šeit jūs varat viegli izveidot sērijas numuru, noklikšķinot uz Jauns (New).

The Role of Serial Numbers - Midis - 6

Ievadiet sērijas numuru un daudzumu un izvēlieties preci no nolaižamās izvēlnes. Pēc tam noklikšķiniet uz Saglabāt manuāli (Save manually). Varat arī pārbaudīt produkta izsekojamību un atrašanās vietu, noklikšķinot uz viedajām pogām.

The Role of Serial Numbers - Midis - 7

Darblapu veidnes: galvenais kvalitātes kontroles rīks

Darblapu veidnes Odoo lietotnē Kvalitāte kalpo kā vadlīnijas vai norādījumi lietotājam kvalitātes pārbaudes procesa laikā. Šīs veidnes var ietvert tekstu, attēlus, diagrammas un pat interaktīvus elementus, lai palīdzētu lietotājam veikt katru pārbaudes darbību.

Piemēram, darblapas veidnē kvalitātes pārbaudei viedtālruņa montāžas līnijā var būt tālruņa diagramma ar bultiņām, kas norāda, kur pārbaudīt defektus.

Izmantojot darblapu veidnes, uzņēmumi var:

 • standartizēt kvalitātes pārbaudes visā organizācijā;
 • novērst kļūdas vai nepilnības;
 • efektīvāk apmācīt jaunos darbiniekus;
 • nodrošināt atbilstību nozares standartiem.

Darblapu veidnēm var piekļūt cilnē Konfigurācija (Configuration), noklikšķinot uz Kvalitātes darblapu veidnes (Quality Worksheet Templates).

Worksheet Templates: A Key Tool for Quality Control - Midis - 8

Sāciet veidot jaunu veidni.

Worksheet Templates: A Key Tool for Quality Control - Midis - 9

Varat izmantot intuitīvo vilkšanas un nomešanas saskarni, lai pievienotu un sakārtotu elementus savā veidnē. Kad veidne ir izveidota, to var saistīt ar konkrētiem kontroles punktiem jūsu kvalitātes pārbaudes procesā.

Worksheet Templates: A Key Tool for Quality Control - Midis - 10

Kvalitātes pārbaudes

Kvalitātes pārbaudes attiecas uz dažādiem produkta testiem, pārbaudēm vai novērtējumiem, lai nodrošinātu tā atbilstību iepriekš noteiktajiem kvalitātes standartiem. Tas varētu ietvert fizisko atribūtu, piemēram, izmēra, svara, krāsas vai sarežģītāku īpašību, piemēram, izturības, funkcionalitātes un veiktspējas pārbaudi.

Quality Checks - Midis - 11

Mazumtirdzniecībā kvalitātes pārbaudes ietver vizuālu bojājumu pārbaudi, iepakojuma satura pārbaudi vai elektronisko ierīču pārbaudi, lai nodrošinātu, ka tās darbojas, kā paredzēts. Lai saglabātu zīmola reputāciju un klientu apmierinātību, ir ļoti svarīgi saglabāt patērētājiem pārdoto produktu kvalitātes konsekvenci.

Ražošanā kvalitātes pārbaudes bieži ir sarežģītākas, tostarp izmēru pārbaudes, materiāla stiprības testi, stresa testi vai funkcionālie testi. Šīs pārbaudes palīdz atklāt visus iespējamos defektus vai novirzes no standarta kvalitātes ražošanas laikā, ļaujot nekavējoties veikt koriģējošus pasākumus.

Odoo Kvalitāte ļauj iestatīt pielāgotas kvalitātes pārbaudes dažādiem ražošanas vai montāžas procesa posmiem. Katrai pārbaudei varat definēt:

 • veicamo pārbaudi;
 • pārbaudes nokārtošanas kritērijus;
 • darbības, kas jāveic, ja prece neiziet pārbaudi.

Kvalitātes pārbaudes ir saistītas ar darblapu veidnēm, kurās sniegti detalizēti norādījumi par pārbaudes veikšanu. Šī integrācija nodrošina, ka pārbaudes tiek veiktas konsekventi un pareizi.

Quality Checks - Midis - 12

Kvalitātes kontroles punkti

Kvalitātes kontroles punkti ir konkrēti ražošanas vai piegādes ķēdes procesa posmi vai posmi, kuros tiek veiktas šīs kvalitātes pārbaudes.

Quality Control Points - Midis - 13

Mazumtirdzniecībā kvalitātes kontroles punkti varētu būt saņemšanas stadijā, kad no piegādātājiem tiek saņemti jauni krājumi, uzglabāšanas laikā, lai nodrošinātu produktu kvalitātes saglabāšanu, vai pirms nosūtīšanas klientam, lai nodrošinātu, ka produkts ir ideālā stāvoklī.

Ražošanā kvalitātes kontroles punkti parasti tiek noteikti kritiskos ražošanas procesa posmos. Piemēram, pēc tam, kad ir pabeigts konkrēts ražošanas process, pirms nākamā procesa sākuma vai montāžas līnijas beigās pirms gatavā produkta iepakošanas. Šie kontroles punkti palīdz savlaicīgi noteikt un novērst kvalitātes problēmas, novēršot bojāto produktu nonākšanu pie klientiem.

Katram kvalitātes kontroles punktam varat norādīt veicamās kvalitātes pārbaudes, par pārbaudi atbildīgo personu un turpmākās darbības nenokārtotas pārbaudes gadījumā.

Quality Control Points - Midis - 14

Kopsavilkums

Sērijas numuri, darblapu veidnes, kvalitātes pārbaudes un kvalitātes punkti uzlabo jūsu uzņēmējdarbības izsekojamību, kvalitātes kontroli un vispārējo efektivitāti. Neatkarīgi no tā, vai strādājat ražošanā, mazumtirdzniecībā vai jebkurā nozarē, kas paļaujas uz kvalitātes pārvaldību, Odoo 16. versijas modulis Kvalitāte nodrošina vērtīgus rīkus procesu racionalizēšanai, produktu kvalitātes uzlabošanai un galu galā izcilas klientu pieredzes nodrošināšanai.

Pieteikties eksperta konsultācijai
bez maksas


Kā efektīvi apstrādāt darbinieku līgumus ar Odoo 16. versijas moduli Payroll