Projetkts DLW mobilā lietotne - pasūtījumu sistēma


Mobilā lietotne loģistikas uzņēmumam, kas optimizē ikdienas darba uzdevumu veikšanu

Efektīvaka un ātrāka pasūtījumu apstrāde

Projekta izaicinājums


DLW ir loģistikas uzņēmums, kas veic kravu pārvadāšanas un uzglabāšanas pakalpojumu.

Klientam ir web risinājums, kas kalpo pasūtījumu apstrādei - pasūtījumu sistēma. Šī sistēma nespēj pilnībā pārklāt biznesa procesus, kā rezultātā sistēma klientu neapmierina, līdz ar to parādījās vajadzība pēc modernizācijas.

Sistēmas modernizāciju, pēc klienta vēlmēm, nepieciešams realizēt, izmantojot mobilo lietotni, kuru DLW darbinieki varēs lejupielādēt Apple App Store un Google Play. Lietotne paredzēta noliktavas darbiniekiem un šoferiem.

Marketing


Projekta realizācija notika pēc Agile metodoloģijas, kas ļāva mums ar klientu katru nedēļu pieņemt svarīgākos darba uzdevumus atbilstoši biznesa vajadzībām. Realizētā funkcionalitāte tika piegādāta klientam tuvākajā laikā, ļaujot pakāpeniski integrēt jaunās iespējas uzņēmējdarbībā. Projektā piedalījās projektu vadītājs un mobilo lietotņu izstrādātāja no Midis puses un projekta īpašnieks ar savu backend ekspertu.

Mobilās lietotnes funkcionalitāte


Mobilo lietotni izstrādājām, izmantojot Flutter tehnoloģiju. Tādā veidā izstrādes pakalpojuma cena samazinājās vismaz par 50%, jo Flutter ļauj izstrādāt vienlaikus Android un iOS.

Lietotnē ir paredzētas divas lomas - šoferis un noliktavas darbinieks. Atbilstoši izvēlētajai lomai, lietotājam pieejamas funkcijas:


Marketing
Marketing

Šoferis


 Aktīvie darba uzdevumi šodienai (paņemt vai piegādāt paku);

 Skenēt pakas, kuras tiek ņemtas uz piegādi, piegādātas vai nodot paku neskenējot;

 Paraksts, saņemot paku. Šoferis var iedot savu mobilo telefonu, kurā ir DLW lietotne, lai klients, izmantojot pirkstu, parakstītos uz mobilā telefona skārienjutīgā ekrāna, apliecinot pakas saņemšanu.

 Pakas piegādes incidenta apstrāde. Gadījumos, kad notiek neparedzētas situācijas un ar paku kaut kas notiek, šoferim lietotnē ir iespēja reģistrēt incidentu. Tiek pievienots situācijas apraksts, kā arī iespēja nofotografēt un pievienot attēlu.

 Karte ar piegādes adresi. Nospiežot pogu “Navigate to”, lietotne izsauc navigācijas lietotni, kas pieejama mobilajā telefonā, piedāvājot sarakstu, ja to ir vairāk. Pārejot uz navigācijas lietotni, tiek piesaistīta adrese.Noliktavas darbinieks


 Pamatfunkcija paku skenēšana. Veicot skenēšanas darbību, pakas dati tiek automātiski nosūtīti uz serveri, atjaunojot datu bāzes informāciju un norādot pakas atrašanās vietu.

Marketing
Marketing

Viena no svarīgākajām lietotnes funkcionalitātēm ir tāda, ka tā spēj stradāt ne vien Android un iOS operētājsistēmā, bet arī Honeywell skaneros.

Honeywell skaneris ir ierīce, kas automātiski skenē svītrkodus, un aplikācija to pilnībā atbalsta. Lietojot šo ierīci, darbiniekiem ir iespēja izmantot visu lietotnes funkcionalitāti.

Lietotne ļauj darboties lietotājam arī situācijās, kad nav pieejams interneta tīkls, kas ir aktuāli lielās noliktavās, kur ir plašas teritorijas un ir iespējami tīkla nodrošinājuma traucējumi. Lietotnei ir funkcijas, kas ļauj glabāt datus, un, tiklīdz parādās interneta pieslēgums, automātiski tos nosūtīt uz serveri.

Uzdevums

Modernizēt DLW loģistikas sistēmu, izstrādājot mobilo lietotni, kas pieejama darbiniekiem, lejupielādējot Apple App Store un Google Play.

Risinājums

DLW mobilā lietotne, kurā pieejama skenēšanas funkcionalitāte, savienošanās ar navigācijas lietotnēm, parakstīšanās iespēja un darbojas Honeywell skaneros.

Rezultāts

DLW šoferu un noliktavas darbinieku procesu uzlabošana. Mobilā lietotne palīdz veikt ikdienas darba uzdevumus ātrāk un efektīvāk, samazinās cilvēciskā faktora kļūdas.