Microsoft Dynamics 365 Business Central vs. Finance and Operations vs. SAP vs. Odoo

Uzņēmuma resursu vadības (ERP) sistēmas ir programmatūras risinājumi, kas palīdz uzņēmumiem centralizēti pārvaldīt un automatizēt biznesa procesus.

Kāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizu ERP sistēmu?

ERP sistēma, kas ir labi piemērota uzņēmuma vajadzībām, var palīdzēt uzlabot efektivitāti, samazināt izmaksas un nodrošināt konkurences priekšrocības. Savukārt nepareizas ERP sistēmas izvēle var izraisīt neefektivitāti, vilšanos un produktivitātes zudumu.

Īss 4 populārāko ERP sistēmu salīdzinājums

Microsoft Dynamics 365 Business Central, Finance and Operations, SAP un Odoo ir četri populāri ERP risinājumi, kas piedāvā lielu funkcionalitāšu klāstu uzņēmuma procesu pārvaldībai. Šajā rakstā mēs salīdzināsim tos un palīdzēsim jums noteikt, kurš ir piemērots jūsu uzņēmumam.

Mērķauditorija

1. Microsoft Dynamics 365 Business Central:

Mazie un vidējie uzņēmumi, kas meklē visaptverošu ERP risinājumu ar integrētiem moduļiem dažādu procesu pārvaldībai. Microsoft Dynamics 365 Business Central piedāvā nozarei specifiskas versijas un paplašinājumus, piemēram, būvniecības, viesmīlības, ražošanas, vairumtirdzniecības, mazumtirdzniecības, un finanšu pakalpojumu organizācijām.

2. Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations:

Vidēji un lieli uzņēmumi, kas meklē mērogojamu ERP risinājumu ar uzlabotām funkcijām finanšu pārvaldībai, piegādes ķēdes vadībai, ražošanai, projektu vadībai un citiem procesiem. Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations piedāvā nozarei specifiskas versijas un paplašinājumus, piemēram, mazumtirdzniecībai, veselības aprūpei un publiskajam sektoram.

3. SAP:

Lieli uzņēmumi ar sarežģītiem procesiem un globālu sasniedzamību ar plašām ERP prasībām un nepieciešamību pēc ļoti pielāgojamiem un mērogojamiem risinājumiem. SAP piedāvā nozarei specifiskus risinājumus un paplašinājumus, piemēram, automobiļu rūpniecībai, aviācijai un aizsardzībai, ķīmiskajām vielām, komunālajiem pakalpojumiem u.c.

4. Odoo:

Mazie, vidējie un lielie uzņēmumi dažādās nozarēs. Piemērots visu izmēru uzņēmumiem, kas meklē elastīgu, modulāru un atvērtā koda ERP risinājumu. Piedāvā plašu moduļu un lietotņu klāstu, ko var pielāgot un konfigurēt, lai atbilstu dažādu uzņēmumu īpašajām vajadzībām, piemēram ražošanai, vairumtirdzniecībai, pārdošanai, grāmatvedībai un klientu attiecību vadībai.

Funkcionalitāte

1. Microsoft Dynamics 365 Business Central:

 • Piedāvā plašu funkciju klāstu, tostarp finanšu pārvaldību, piegādes ķēdes pārvaldību, projektu vadību, pārdošanas un pakalpojumu pārvaldību, pārskatu sniegšanu un analīzi un daudz ko citu.
 • Nodrošina paplašinātas funkcijas, piemēram, iebūvētu mākslīgo intelektu (AI) prognozējošai analītikai, automatizētai finanšu informācijai un naudas plūsmas prognozēšanai.
 • Piedāvā nemanāmu integrāciju ar citiem Microsoft produktiem, piemēram, Office 365, Power BI un Dynamics CRM. Atbalsta integrāciju ar trešo pušu lietojumprogrammām un pakalpojumiem, izmantojot API un savienotājus.

2. Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations:

 • Uzlabotas finanšu pārvaldības funkcijas, tostarp finanšu atskaites, budžeta veidošana, konsolidācija un starpuzņēmumu grāmatvedība.
 • Uzlabotas noliktavas un krājumu pārvaldības funkcijas, tostarp vairāku noliktavu pārvaldība, ciklu skaitīšana un tvertņu pārvaldība.
 • Piedāvā spēcīgas globālas iespējas ar vairāku valodu, vairāku valūtu un vairāku uzņēmumu atbalstu, padarot to piemērotu organizācijām ar sarežģītām globālām operācijām.
 • Piedāvā spēcīgas integrācijas iespējas ar citiem Microsoft produktiem, piemēram, Office 365, Power BI un Dynamics CRM. Nodrošina integrāciju ar citiem Microsoft pakalpojumiem, piemēram, Azure Machine Learning, Azure IoT Hub un Power Automate, nodrošinot uzlabotu analīzi un automatizāciju. Atbalsta integrāciju ar trešo pušu lietojumprogrammām un pakalpojumiem, izmantojot API, EDI un savienotājus.

3. SAP:

 • Plaša nozarei specifiska funkcionalitāte, piemēram uzlabota ražošanas funkcionalitāte, tostarp diskrētā ražošana, procesu ražošana un atkārtota ražošana.
 • Uzlabota kvalitātes vadība, produktu dzīves cikla pārvaldība (PLM) un atbilstības pārvaldība.
 • Cilvēkresursu un algu pārvaldība, tostarp darbinieku pašapkalpošanās, pabalstu administrēšana un talantu vadība.
 • Piedāvā plašas integrācijas iespējas ar daudzām lietojumprogrammām un sistēmām, izmantojot NetWeaver starpprogrammatūru un SAP procesu integrācijas (PI) platformu. Nodrošina iepriekš izveidotus integrācijas scenārijus populārām trešo pušu lietojumprogrammām, piemēram, Salesforce, Microsoft Office un citām. Atbalsta pielāgotas integrācijas ar citām biznesa sistēmām,, izmantojot API, tīmekļa pakalpojumus un savienotājus.

4. Odoo:

 • Modulāra un elastīga atvērtā koda arhitektūra, kas ļauj uzņēmumiem izvēlēties un pielāgot nepieciešamos moduļus, tostarp finanšu vadību, piegādes ķēdes vadību, ražošanu, cilvēkresursus, grāmatvedību, projektu vadību u. c.
 • Spēcīgas e-komercijas iespējas, tostarp vietņu izveide, tiešsaistes veikalu pārvaldība un maksājumu vārtejas integrācija.
 • Visas Odoo lietotnes ir savstarpēji integrētas, turklāt lietotņu veikalā ir pieejamas vairāk nekā 30 000 trešo pušu lietotnes, ļaujot pielāgot un paplašināt funkcijas. Odoo nodrošina arī iepriekš iebūvētu integrāciju ar populārām trešo pušu lietojumprogrammām, piemēram, Magento, WooCommerce, Shopify, Office 365 un citiem rīkiem.

Mērogojamība

Microsoft Dynamics Sap Odoo Comparison Table


Cena

1. Microsoft Dynamics 365 Business Central ir pieejamas gan abonēšanas, gan licencēšanas iespējas.

Both subscription and licensing options are available for Microsoft Dynamics 365 Business Central

Tiek piedāvāta arī 30 dienu bezmaksas izmēģinājuma versija.

2. Microsoft Dynamics Finance and Operations ir pieejama abonēšanas maksa un 30 dienu bezmaksas izmēģinājuma versija.


Microsoft Dynamics Finance and Operations has a subscription fee and a 30-day free trial

3. SAP piedāvā gan licencēšanas, gan abonēšanas plānus, kā arī 30 dienu bezmaksas izmēģinājuma versiju.


SAP offers both licensing and subscription plans, as well as a 30-day free trial.

4. Odoo piedāvā ļoti pieejamu cenu, jo pastāv gan kopienas, gan uzņēmuma versija. Kopienas versiju var lejupielādēt un lietot bez maksas, savukārt uzņēmuma versija piedāvā papildu funkcijas un atbalstu par abonēšanas maksu.


Odoo offers a very affordable price because there is both a community and an enterprise version. The community version is free to download and use, while the enterprise version offers additional features and support for a subscription fee

Kopsavilkums

Salīdzinot šos četrus ERP risinājumus, ir svarīgi ņemt vērā to funkcionalitāti, integrācijas iespējas, mērogojamību un cenas.

Mēs iesakām uzņēmumiem novērtēt katru risinājumu, pamatojoties uz to īpašajām vajadzībām un būt gataviem veltīt laiku vajadzību analīzei.

Mūsu uzņēmums iedziļinās klienta procesos un ciešā sadarbībā piemeklē vispiemērotāko risinājumu, veicot vajadzību analīzi. Tā ļauj uzņēmumiem identificēt atšķirības starp esošo situāciju un vēlamo stāvokli, izprast nepieciešamību pēc konkrētiem uzlabojumiem un izvēlēties piemērotāko risinājumu, ņemot vērā arī ieviešanas un pastāvīgās uzturēšanas izmaksas. Šāda pieeja ļauj mums sniegt klientiem efektīvus un ilgtspējīgus risinājumus, kas atbilst viņu īpašajām vajadzībām un palīdz uzlabot uzņēmējdarbības procesus.

Lai uzzinātu vairāk par ERP sistēmas integrāciju jūsu uzņēmumā, piesakieties uz bezmaksas konsultāciju!


Kā izveidot ražošanas uzdevumu Odoo 16. versijā