Panākumi uzņēmējdarbībā, izmantojot klientu portālus: galvenās priekšrocības un tehnoloģijas

Mūsdienu digitālajā laikmetā uzņēmumiem ir nepārtraukti jāpielāgojas un jāievieš jauninājumi, lai apmierinātu arvien mainīgās klientu vajadzības. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā to panākt, ir ieviest klientu portālu – tiešsaistes platformu, kas klientiem piedāvā centralizētu un personalizētu pieredzi, lai piekļūtu informācijai, pārvaldītu kontus un mijiedarbotos ar jūsu uzņēmumu. Šajā bloga ierakstā tiks apspriests klientu portāla nozīmīgums un priekšrocības, trūkumi, kas rodas, ja portāls netiek nodrošināts, un jaunākās tehnoloģijas, kas var uzlabot tā lietojamību un veiktspēju.

Izpratne par klientu portāliem: ārpus standarta vietnēm

Klientu portāls ir droša tiešsaistes platforma, kas ļauj klientiem piekļūt būtiskiem pakalpojumiem un informācijai, kas saistīta ar viņu kontiem jūsu uzņēmumā. Atšķirībā no standarta tīmekļa vietnes, kas parasti kalpo kā vispārīgs informācijas avots par jūsu uzņēmumu un tā piedāvājumiem, klientu portāls ir pielāgots katra lietotāja unikālajām vajadzībām un vēlmēm.

Dažas no galvenajām klientu portāla funkcijām un priekšrocībām salīdzinājumā ar standarta vietni ietver:

 1. Personalizēta pieredze: klientu portāli piedāvā pielāgotu pieredzi, pamatojoties uz individuāliem klientu datiem, vēlmēm un iepriekšējo mijiedarbību, veicinot lojalitāti un apmierinātību. Tie var likt klientiem justies novērtētiem, piedāvājot personalizētus piedāvājumus, piemēram, īpašos piedāvājumus, atlaides vai ekskluzīvu saturu.
 2. Centralizēta piekļuve: klienti var piekļūt visai būtiskajai informācijai, piemēram, pasūtījumu vēsturei, rēķiniem un atbalstam, vienā ērtā vietā.
 3. Racionalizēta komunikācija: klientu portāli veicina netraucētu un efektīvu saziņu starp klientiem un jūsu uzņēmumu, samazinot atbildes laiku un uzlabojot vispārējo klientu pieredzi.

Klientu portāla neesamības trūkumi

Tradicionāli uzņēmumi paļāvās uz manuāliem procesiem, piemēram, tālruņa zvaniem, e-pastiem un tiešu mijiedarbību, lai risinātu klientu problēmas. Lai gan šīs metodes agrāk varēja būt efektīvas, digitālās transformācijas laikmetā tās arvien vairāk noveco un kļūst neefektīvākas. Uzņēmumiem, kas nenodrošina klientu portālu, var rasties vairākas problēmas, tostarp:

 1. Ilgs atbildes laiks: klientiem bieži vien ir jāgaida ilgāks periods, pirms viņi saņem palīdzību. Tas izraisa vilšanos un neapmierinātību.
 2. Nekonsekventa informācija: izmantojot vairākus saziņas kanālus, pastāv lielāka dezinformācijas vai nepareizas saziņas iespējamība starp atbalsta personālu un klientiem.The Drawbacks of Not Providing a Customer Portal - 1 - Midis
 3. Ierobežota pieejamība: klienti, iespējams, nevarēs piekļūt atbalsta pakalpojumiem ārpus darba laika, kas kavē iespēju ātri atrisināt problēmas.
 4. Augstas darbības izmaksas: uzņēmumiem ir jāpiešķir ievērojami resursi, lai pārvaldītu klientu atbalsta komandas un uzturētu dažādus saziņas kanālus.

Klientu portālu uzlabošana ar mākslīgo intelekta, lietu internetu un mākoņrisinājumiem

Uzlabotas tehnoloģijas, piemēram, mākslīgais intelekts (AI), lietu internets (IoT) un mākoņdatošana, var ievērojami uzlabot klientu portāla lietojamību, funkcijas un veiktspēju. Šīs tehnoloģijas var racionalizēt darbību un ir ļoti svarīgas veiksmīga portāla izveidei. Daži piemēri:

 1. Ar mākslīgo intelektu darbināmi tērzēšanas roboti: AI vadītu tērzēšanas robotu integrācija klientu portālā var nodrošināt tūlītēju, personalizētu atbalstu, samazinot atbalsta komandas darba slodzi un uzlabojot klientu apmierinātību.
 2. Pakalpojumi ar iespējotu lietu internetu: Izmantojot IoT, uzņēmumi var piedāvāt reāllaika atjauninājumus par produktu izmantošanu, tehniskās apkopes grafikus un citu būtisku informāciju, tādējādi uzlabojot vispārējo klientu pieredzi.
 3. Mākoņtehnoloģiju infrastruktūra: mākoņrisinājumu izmantošana nodrošina, ka jūsu klientu portāls ir mērogojams, drošs un pieejams no jebkuras ierīces, piedāvājot klientiem netraucētu un uzticamu pieredzi.

Enhancing Customer Portals with AI, IoT, and Cloud Solutions - 2 - Midis

Minimālā dzīvotspējīgā produkta (Minimum viable product - MVP) loma klientu portāla izstrādē

Klientu portāla izstrādē izšķiroša nozīme ir minimālā dzīvotspējīgā produkta (MVP) koncepcijai. Koncentrējoties uz būtiskām iespējām un funkcionalitāti, MVP ietaupa uzņēmumu laiku un naudu, vienlaikus apmierinot lietotāju vajadzības. MVP ir samazināta produkta versija, kas satur tikai vissvarīgākās funkcijas, kas nepieciešamas lietotāju primāro vajadzību apmierināšanai. Klientu portāla izstrādes kontekstā MVP ļauj uzņēmumiem:

 1. Ietaupīt laiku un naudu: MVP izstrāde prasa mazāk resursu nekā pilnvērtīga produkta izveide, ļaujot uzņēmumiem efektīvāk sadalīt savus resursus.
 2. Pārbaudīt produktu dzīvotspēju tirgū: MVP ļauj uzņēmumiem novērtēt lietotāju interesi un saņemt vērtīgas atsauksmes, pirms tie iegulda lielus ieguldījumus produktu attīstībā.
 3. Iteratīva izstrāde: MVP ļauj produktu vadītājiem noteikt funkciju prasību prioritātes un izstrādāt ceļvedi, ko var izstrādāt pakāpeniski, tādējādi nodrošinot nepārtrauktus uzlabojumus laika gaitā.

The Role of Minimum Viable Product (MVP) in Customer Portal Development - 3 - Midis

Lai izveidotu veiksmīgu MVP savam klientu portālam, jums jākoncentrējas uz plašāka risinājuma ieskata nodrošināšanu, vienlaikus risinot savas mērķauditorijas aktuālākās vajadzības. Šeit ir daži galvenie faktori, kas jāņem vērā, izstrādājot MVP:

 1. Nosakiet galvenās funkcijas: nosakiet būtiskākās funkcijas, kas lietotājiem sniedz vērtību un risina viņu galvenās problēmas. Šīm funkcijām vajadzētu veidot jūsu MVP pamatu.
 2. Vienkāršojiet lietotāja saskarni: MVP ir jābūt tīram un vienkāršam lietotāja interfeisam, kas atvieglo navigāciju un mijiedarbību ar portālu.
 3. Koncentrējieties uz lietojamību: MVP ir jābūt lietotājam draudzīgam, nodrošinot, ka lietotāji var viegli piekļūt nepieciešamajai informācijai un pakalpojumiem.

Kopsavilkums

Klientu portāla priekšrocības ir nepārprotamas, sākot no paaugstinātas efektivitātes un samazinātām izmaksām līdz ietaupītam laikam gan uzņēmumiem, gan klientiem. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, piemēram, AI, IoT un mākoņrisinājumus, varat izveidot jaudīgu un lietotājam draudzīgu platformu, kas izcels jūsu uzņēmumu no konkurentiem.

Midis mērķis ir palielināt mūsu klientu peļņu caur jēgpilnu, optimizētu, digitalizētu procesu atbalstu ar IT sistēmām!


Klientu pašapkalpošanās portāli ir viens no efektīvākajiem instrumentiem peļņas palielināšanai.Pieteikties eksperta konsultācijai
bez maksas


Izpētiet priekšrocības, ko sniedz atkārtotu izdevumu izrakstīšana klientiem sistēmā Odoo