Projekts Otanki Mill

Tīmeklī balstīts risinājums mobilajā telefonā. Lietojumprogramma, kas palīdz vienkāršā veidā piešķirt pasūtījumu šoferim, aktualizēt pasūtījuma statusu un izsekot šofera atrašanās vietu

Programmatūras risinājums lauksaimniecības produkcijas pārvadājumu uzņēmumam

Par Otanki Mill


Otanki Mill ir vieni no vadošajiem lauksaimniecības pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs un Eiropas Savienībā. Līderis graudu pārvadājumos Latvijā, organiskā mēslojuma, pārtikas un lopbarības produktu ražotājs – sertificēts daudznozaru uzņēmums, kas veiksmīgi darbojas jau vairāk nekā 25 gadus.

Viens no klienta uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem ir lauksaimniecības produkcijas pārvadājumi Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Vācijā, Austrijā, Francijā, Itālijā, Čehijā, Ungārijā un citās Eiropas valstīs. 

Nodarbinot gan štata, gan ārštata šoferus, uzņēmumam ir nepieciešama centralizēta vadības sistēma, kas atvieglos ikdienas darba procesus, ietverot sevī ātru un ērtu klientu pieteikumu apstrādi, šoferu kontroli un kravas izsekošanu.


Par projektu


Šis projekts ir tīmekļa risinājums, kas darbojas kā lietotne mobilajā ierīcē. Tas klientam ļauj samazināt projekta izmaksas un izmantot risinājuma funkcionalitāti mobilajā ierīcē kā parasto aplikāciju. Vienlaikus rodas papildu izaicinājumi nepieciešamā rezultāta sasniegšanā, tas ir, nobloķējot mobilā telefona ekrānu, pārstāj darboties izsekošanas funkcionalitāte. Lai to atrisinātu, projektam uz īsu laiku pievienojās mūsu Android aplikāciju izstrādātājs un izveidoja lietotnes apvalku, kas ik pa laikam aktivizējās un mijiedarbojās starp lietotni un serveri, ļaujot noteikt šofera atrašanās vietu un nosūtīt datus uz serveri. Tādā veidā tiek ekonomēts telefona resurss, jo GPS sistēmas patērē ļoti daudz mobilās ierīces akumulatora enerģijas.


Risinājuma funkcionalitāte


Šofera statuss


Operators aplikācijā piešķir pasūtījumu šoferim, kuram parādās jauns paziņojums. Pieslēdzoties aplikācijai, šoferim ir pieejams saraksts ar pasūtījumiem, veicamais uzdevums un izpildes laiks. Šoferis atbilstoši esošajai situācijai norāda statusu, piemēram, brauc, atbrauca, krauj kravu, iekrāva kravu. Pieņemot pasūtījumu, automātiski tiek aktivizēta izsekošanas funkcija.

SMS funkcionalitāte


SMS funkcionalitāte darbojas atbilstoši šofera atrašanās vietai, piemēram, kad šoferim ir atlikuši 40km līdz galamērķim, sistēma izsūta klientam ziņu, norādot šofera attālumu līdz viņam. Vienlaicīgi, nosakot atrašanās vietu, šoferis nevar nomainīt statusu, piemēram, uz “krauj kravu”, ja lietotne noteica, ka viņš atrodas 40km attālumā no galamērķa.

Pasūtījuma iekraušana


Kad šoferis ir nonācis pie klienta un iekrāvis produkciju kravas transportā, viņam nepieciešams aizpildīt formu, norādot, cik ir iekrauts. Risinājums iekļauj arī kameras funkcionalitātes iespējas, ko nepieciešams izmantot, lai aizpildītu formu, jo šoferim jānofotografē dokuments, kuru, augšupielādējot serverī, sistēma pievieno pasūtījumam. Šoferim ir iespēja atcelt pasūtījumu un norādīt atcelšanas iemeslu.

Uzdevums

Izstrādāt ērtu un mūsdienīgu risinājumu, kas darbosies Android ierīcēs, lai apstrādātu klientu pasūtījumus, kontrolētu šoferus un izsekotu kravas atrašanās vietai.

Risinājums

Tīmeklī balstīts risinājums, kas darbojas Android ierīcēs. Operators, apstrādājot pasūtījumu, piešķir to šoferim, kas var norādīt izpildes statusu, izsūtīt SMS ziņu klientam atbilstoši uzstādītajam kravas transporta attālumam no galamērķa, aizpildīt formu, pieņemot produktu.

Rezultāts

Risinājums, kas ļauj vienā sistēmā pārvaldīt pasūtījumus un šoferus, pārraudzīt katra pasūtījuma statusu reāllaikā, izsekot kravas atrašanās vietai un laicīgi brīdināt klientu par šofera pienākšanas laiku.