Līklīniju parketa ražošanas uzņēmuma digitalizācija

Par LEFF

SIA LEFF ir līklīniju parketa ražošanas uzņēmums. Pieejamo produktu klāstā ir līklīniju parketa grīdas segums, līklīniju terases dēļi, mēbeles mājai un birojam, kā arī dažādi interjera priekšmeti. 

LEFF ir īpašs ar to, ka, izstrādājot produktu, saglabā koksnes dabiskās formas un tekstūru, tās apvienojot ar modernām tehnoloģijām un oriģinālu dizainu. ​

LEFF curved parquet flooring

Projekta izaicinājums 

SIA LEFF izaicinājums ir uzlabot ražošanas efektivitāti un precizitāti, automatizējot procesus, kas tradicionāli prasīja ievērojamu roku darbu un laiku. Galvenie mērķi bija automatizēt ražošanas operācijas, ieviest vienotu uzskaites sistēmu, samazināt ražošanas izmaksas un paātrināt procesus.​


Leff Challenge-min1

Par projektu

Līklīniju parketa ražošanas uzņēmuma digitalizācija

Lai sasniegtu uzņēmuma izaicinājumu, Midis izstrādāja un ieviesa modernu uzņēmuma resursu plānošanas (ERP) sistēmu, kas pielāgota LEFF specifiskajām vajadzībām. Šis risinājums ietver mašīnredzes tehnoloģiju integrāciju precīzai izstrādājumu izmēru noteikšanai un specializēta CAD rīka izstrādi projektēšanas automatizācijai. Risinājuma galvenie komponenti ietver:

  • Inventāra pārvaldības sistēmu: ļauj operatoriem pievienot inventāra vienības, piemēram, lameles, ar iespēju tieši no saskarnes izdrukāt uzlīmes ar svītrkodu.
  • ​Attēlu veidošanu un automātisko svītrkodu piešķiršanu: kameras integrācija, kas ļauj skenēt svītrkodu, uzņemt attēlus un reģistrēt katru lameli datu bāzē, tādējādi uzlabojot inventāra vienību izsekojamību un pārvaldību.
  • Mobilās aplikācijas integrāciju: aplikācija ļauj lietotājiem mijiedarboties ar sistēmu, atrodoties kustībā, apstiprināt attēlus un nevainojami integrēties ar frēzēšanas iekārtām, lai nekavējoties veiktu ražošanas korekcijas.
  • Grafiskā lietotāja saskarni (GUI) māksliniekiem: jaunizstrādāta grafiskā lietotāja saskarne ļauj māksliniekiem apstrādāt attēlus tieši sistēmā, ievērojami samazinot laiku, kas iepriekš tika veltīts manuālai attēlu pielāgošanai, izmantojot ārēju programmatūru.

Projekts tika realizēts izmantojot LIAA līdzfinansējumu.

Funkcionalitāte

Tika izveidota inventāra uzskaites sistēma, kas ļauj vienkāršāk pārvaldīt lameles atbilstoši pasūtījumam. Katra lamele tiek izsekota visa pasūtījuma izstrādes laikā.​

Projektā integrētā kamera uzņem lameles bildi, ko tālāk saglabā sistēmā. Operators šo procesu kontrolē, izmantojot mobilo telefonu, bilde tiek uzņemta un apstiprināta. Šobrīd šis solis ir nepieciešams, lai nākotnē tas tiktu optimizēts, izmantojot AI. Operatoram apmācot sistēmu, tiek noteikta veiksmīga vai neveiksmīga attēla uzņemšana, kas nākotnē ļaus to paveikt mākslīgajam intelektam.


FEFF project - Image processing

Projekta ietvaros tika izstrādāts CAD rīks, kas optimizēja mākslinieka ikdienas darba uzdevumu veikšanu. Tas ļāva noņemt slodzi, veicot sekojošas darbības: attēlu eksportēšana, katra attēla apstrāde, lameles izgriešana, atdalīšana no fona. ​

Izstrādātais risinājums ļauj māksliniekam iegūt jau gatavus un atdalītus attēlus, kur ir tikai pati lamele. Tālāk mākslinieks tās savieto atbilstoši pasūtījuma grīdas plānam.

Izmanotās tehnoloģijas:

Laravel Nova, OpenCV, Python, Java, C++, Vuejs, Nodejs


LEFF project CAD - curved parquet flooring processing

 Klienta atsauksme


Uzdevums

  • Automatizēt ražošanas operācijas.
  • Ieviest vienotu uzskaites sistēmu.
  • Samazināt ražošanas izmaksas.
  • Procesu paātrināšana.​

Risinājums

ERP sistēmas izveide un ieviešana. Mašīnredzes risinājuma pielietošana produkcijas izmēru noteikšanai un dizainera CAD rīka izveide.  Iekšējā tīkla izveide un konfigurācija, aparatūras atlase, iestatīšana un savienošana vienotā tīklā.

Rezultāts

Projekts efektīvi optimizē ražošanas procesus, samazinot neproduktīvo laiku un palielinot kopējo efektivitāti. Lameļu fotografēšanas un aprēķinu veikšanas automatizācija samazina kļūdu risku un paaugstina precizitāti. Centralizētā pārvaldība nodrošina pārredzamību visos ražošanas posmos. Pateicoties uzlabojumiem, pasūtījumu izpildes laiks ir ievērojami saīsinājies. Jauno fizisko ierīču ieviešana, piemēram, kamera un printeri, paaugstina darba efektivitāti. Kopējā informācijas bāze ļauj veikt datu analīzi, piedāvāt pārskatus par uzņēmuma pagātnes sniegumu un veidot plānus nākotnei.